Nivea, 2013 Red Dot Tasarım Ödülüyle Onurlandırıldı

Nivea, 2013 Red Dot Tasarım Ödülüyle Onurlandırıldı

Nivea, Ocak ayında lanse edilen yeni tasarımıyla, dünyanın önemli ve prestijli ödüllerinden “Red Dot Best of the Best Design Award” kapsamında tasarım ödülünü aldı. Nivea, 70 ülkeden 16 bin başvurunun değerlendirildiği yarışmada, Beiersdorf tarihindeki en büyük tasarım relansmanıyla, “Marka Tasarımı ve Kimliği” kategorisinde birinci seçildi. Beiersdorfun proje için birlikte çalıştığı, dünyanın en başarılı endüstriyel tasarımcılarından Yves Behar ve ajansı Fuseproject, yeni tasarımda; tüketicilerin, farklı kategorilerdeki Nivea ürünlerini ana markayla ilişkilendirmesi; güven, samimiyet, uzmanlık gibi marka değerleriyle en hızlı şekilde özdeşleştirmesini amaçlamış.

Yarışma jürisi Nivea ile ilgili olarak, “Yeni Nivea tasarımı, net tipografisi, formu ve orijinal marka değerlerini devam ettirmesi yönleriyle oldukça ikna edici. Şişelerin ve logonun yuvarlak hatları, Nivea kutusunun klasik estetiğinden alınan ilhamı yansıtıyor. Geleneksel marka renkleri mavi ve beyazın kullanımı, ortaya çıkan görsel etkiyi daha da güçlendiriyor.” şeklinde konuştu.

Nivea çatısı altındaki 1.600 ürünün birbiriyle ilişkilendirilmesini kolaylaştıran yeni ambalajlarda; sürdürülebilirliğe verilen önem dahilinde, yıllık 350 tondan fazla plastik tasarrufu sağlanacak şekilde materyal kullanımı da azaltılmış.

Ersanerturk

ersan

İLGİLİ DİĞER İÇERİK

Nautica 2017 Sonbahar Kış Erkek Koleksiyonu

Nautica 2017 Sonbahar Kış Erkek Koleksiyonu Popular

Eren Holding tarafından ülkemizde temsil edilen Amerikalı hazır giyim devi Nautica, 2017 sonbahar kış erkek g

DETAYLI GÖZ AT